Hizmetlerimiz

Su Sebil Ozonlama

İşyerlerimizde, evlerimizde, kamu alanlarında ve hemen hemen heryerde kullandığımız su sebilleri sağlık açısından belirli aralıklarla temizlenmelidir. Sebiller kullanım olarak genellikle durgun olarak beklediğinden bakteri oluşturmaya çok uygundur. Gözle görünmeyecek bir durum olsa da kesinlikle temizlenmediği takdirde sağlık sorunlarına sebep olacak düzeyde bakteri üretimi olmaktadır.
 
Gözle görünen kirlenmeler ise genellikle toplu yaşanan alanlardan dolayı tozlanma ve pislenmesidir. Bu kirlenmeler bazen içtiğimiz sudan bile belli olacak derece ileri gidebilmektedir. Sağlık kuruluşları ve üretici firmalar kesinlikle su sebilinizi periyodik olarak temizlemeniz gerektiğini şiddetle tavsiye etmektedir. Aksi takdirde su sebillerimiz mikrop yuvasına dönüşmektedir.
 
Su sebilinin temizliği ise kendi başımıza sağlıklı olarak yapabileceğiniz bir konu değildir. Bu konu profesyonel olarak hizmet almanız gereken bir konudur. Kendi başınıza üstün körü yapacağınız temizlikler sizi tatmin etse de profesyonel temizlik işlemini ertelediğiniz için sebiliniz siz hata edecek düzeyde mikrop yaymaya başlayabilir.
 
Sidre Soğutma olarak su sebillerinizi ozonlama denilen bir temizleme işlemi ile temizleyerek kesin ve sağlıklı bir temizleme gerçekleştiriyoruz.
 
Ozon; oksijenden daha fazla enerji içeren bir gazdır. Genellikle fırtınalardan sonra, yüksek yerlerde ve deniz seviyesinde daha çok hissedilen bir gaz türüdür. Ozonun su sebili temizlemede tercih edilme sebebi ise dezenfekte ve mikrop öldürücü özelliğidir. Bu özelliğinden dolayı ülkemizde ve dünyada su ile alakalı her artıma ve temizleme işleminde ozon tercih edilir.
 
Ozonlama işlemi ozon jeneratörü gerçekleştirilir. Elektrikle çalışan ozon jeneratörü, ozon üreterek su sebilinizi temizler. 15- 20 dakika boyunca su sebilinize uygulanır ve temizleme işlemi sona erer ve sebiliniz ozonun mikrop öldürücü özelliği sayesinde sebiliniz temizlenmiş olur.
 
Su sebili ozonlama işlemi ile çok kısa bir sürede temizlenmiş, virüs, bakteri ve mikroplarda arındırılmış olur. Kullanımı basit olan ozon jeneratörü özel silikon boruları ile suya(musluklara) bağlanarakozonlama işlemine başlar.
 
Dikkatli bakacak olursak uzun süre temizlenmeyen su kaplarının diplerinin mikrop yuvası haline geldiği gözükür. Su sebillerimiz ise kapalı yapılar olduğu için bunu fark etmemiz biraz zor olur. Bunun için bilinçli bir kullanıcı su sebilini periyodik olarak temizletir.
 
 Su Sebili Ozonlama İşleminin Aşamaları;
 
İlk olarak su sebilimizin dış kısmı ve dış üniteleri temzilenir.
 
Su tankının üst kısmı sökülür.
 
Sökülen bu kısmının temizliği gerçekleştirilir.
 
Tahliye bölümü açılarak bu kısım temizlenir.
 
Tahliye kısmı açık kalacak şekilde yukarıdan ozon verilir ve 5 dakika boyunca akım sağlanır.
 
Kalıntılar dışarı atıldıktan sonra ozon jeneratörü ile tahliye borusundan ozonlama işlemi yapılır.
 
Ozonlama işlemi su sebilinin büyüklüğüne ve hacmine göre uygun sürelerde yapılır.
 
Yeterince süre geçtikten sonra ozonlama işlemi bitirilir ve sökülen sebil tekrar toparlanır ve temizlik işlemi sona ermiş olur.
 
Sidre soğutma olarak su sebili temizleme işlemini doğru tekniklerle ve en son teknoloji ozon jeneratörleri ile gerçekleştirmekteyiz. Daha fazla bilgi için bizi arayailirsiniz. 

Görseller